Latest News from Terai Madhesh
ताजा खबर
मधेसीलाई उपेक्षित गरी राष्ट्र निर्माण हुन सक्दैन : अध्यक्ष ठाकुरमहोत्तरीबाट ५ लाख लुटेर फरार भएका ४ लुटेरा समातिएअन्तःशुल्क वृद्धिको प्रभाव : वीरगञ्ज भन्सारले उठायो लक्ष्यभन्दा ८७ प्रतिशत बढी अन्तःशुल्कमहागढीमाई नपाले गढीमाई मन्दिरको सरसफाइ गरि संविधान दिवस मनाईयोविषाक्त मदिराबाट मलेसियामा मृत्यु हुने नेपालीको संख्या ६ पुग्योनेबिसंघ बारा र ट्रेड युनियन काङ्ग्रेस बाराले मनायो गणेशमान स्मृति दिवसनिर्मला बलात्कार प्रकरण : दल भन्छन्, सरकार चुक्दै छयु-१९ एक दिवसीय खेलमा ७१ रनले हाऱ्यो नेपाल, गुम्यो तेस्रो स्थानमहागढीमाई नगरपालिकामा योग बिज्ञान शिविर शुरुसंविधान दिवस सरकारी खर्चमै संबिधानको बिरोध

हामी संविधान दिवस नमनाउने – सांसद प्रदिप यादव

संघिय समाजवादी फोरम नेपाल पर्साका अध्यक्ष एवम पर्सा क्षेत्र नं. १ का सांसद प्रदिप यादवले भने हामी संविधान दिवस नमनाउने ।

हामीले संविधान संशोधन होइन, पुनर्लेखन गर्नुपर्छ भनेको थियो, तर अहिले त्यहीं संविधानलाई मानेर सरकारमा छाै, फोरमले के गर्छ भन्ने प्रश्नको जवाफमा सांसद यादवले भने, ‘हामीले यो संविधानका त्रुटिहरु सच्याउनकै लागि सरकारमा गएका हौं ।’ आफू संविधान दिवस नमनाउने ।

उनले भने, ‘हामी सरकारमा भएपनि संविधान दिवस मनाउँदैनौं ।’ त्यसो भए के गर्नुहुन्छ भन्ने यात्रा डेलीको प्रश्नको जवाफमा सांसद यादवले भने, ‘हामी संविधान दिवस नमनाउने बताएका छन् ।

उनले फोरम संविधान संशोधन गराएरै छाड्ने दाबी गरेका छन् । संशोधनका लागि प्रधानमन्त्री गम्भीर देखिएपनि त्यसका लागि अहिलेसम्म प्रक्रिया सुरु नगरेको प्रति असन्तुष्टि जनाएका छन् ।

उनले यो सरकारले असोज ३ पछि संशोधनका लागि प्रक्रिया अगाडि बढाउने दाबी गरेका छन् । यदि त्यसो नगरे फोरम सरकारबाट बाहिरिने र सडकमा आउने समेत बताएका छन् ।