Latest News from Terai Madhesh
ताजा खबर
मधेसीलाई उपेक्षित गरी राष्ट्र निर्माण हुन सक्दैन : अध्यक्ष ठाकुरमहोत्तरीबाट ५ लाख लुटेर फरार भएका ४ लुटेरा समातिएअन्तःशुल्क वृद्धिको प्रभाव : वीरगञ्ज भन्सारले उठायो लक्ष्यभन्दा ८७ प्रतिशत बढी अन्तःशुल्कमहागढीमाई नपाले गढीमाई मन्दिरको सरसफाइ गरि संविधान दिवस मनाईयोविषाक्त मदिराबाट मलेसियामा मृत्यु हुने नेपालीको संख्या ६ पुग्योनेबिसंघ बारा र ट्रेड युनियन काङ्ग्रेस बाराले मनायो गणेशमान स्मृति दिवसनिर्मला बलात्कार प्रकरण : दल भन्छन्, सरकार चुक्दै छयु-१९ एक दिवसीय खेलमा ७१ रनले हाऱ्यो नेपाल, गुम्यो तेस्रो स्थानमहागढीमाई नगरपालिकामा योग बिज्ञान शिविर शुरुसंविधान दिवस सरकारी खर्चमै संबिधानको बिरोध

चीनसँग बन्दरगाहको सहमति निकै ठूलो अवसर– प्रधानमन्त्री

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले चीनको बन्दरगाह प्रयोग गरेर तेश्रो मुलुकबाट सामान ल्याउने सहमति नेपालको विकासका लागि ठूलो अवसर भएको बताएका छन् ।
नेपाल अब भूपरिवेष्ठित राष्ट्रका रुपमा नरहेको चर्चा गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले चीनसँग भएको पछिल्लो सहमति निकै महत्वपूर्ण रहेकोमा जोड दिए ।

बेल्ट एण्ड रोड इनिसियटिभले राजधानीमा गरेको कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले नेपालको विकासका लागि दुबै छिमेकी देशसँग सन्तुलित सम्बन्ध आवश्यक रहेको बताए ।

चीनसँगको सहमतिले नेपालले वैदेशिक ब्यापारमा चीनतर्फका ठूला बन्दरगहा पनि प्रयोग गर्न पाउने सुनिश्चित भएको उनको भनाई थियो । नेपालले सामान आयात निर्यात गर्दा चीनका रेल, बन्दरगाह, वा अन्य यातायातका मार्ग प्रयोग गर्न सक्ने सहमतिले नेपालको आर्थिक विकासमा ठूलो टेवा पुग्ने भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीले नेपालमा लागानीका लागिसमेत प्रोत्साहन गर्ने बताए ।

प्रधानमन्त्री ओलीले भारत र चीनसँग मिलेर नै नेपालले आफ्नो आर्थिक विकासको लक्ष्य पूरा गर्न सक्ने भन्दै दुबै देशसँग रेल विस्तारबारे छलफल निकै अगाडि बढिसकेको बताएका छन् ।